Rękawice lateksowe bezpudrowe

Naprawdę, nie warto oszczędzać na zdrowiu i bezpieczeństwie – tak personelu konkretnego szpitala lub innej placówki medycznej, jak i pacjentów, którzy tam się leczą. Konieczna jest szersza akcja edukacyjna wśród menagerów i osób zarządzających budżetami ośrodków leczniczych. Każda sytuacja, w której dochodzi do uszczerbku na ludzkim zdrowiu niesie ze sobą opóźnienia, jak również mniejszą wydajność. Wiąże się z tym także spadek prestiżu zawodowego firmy. Złe wieści na temat konkretnej placówki szybko się rozejdą.

Warto mieć świadomość, że to ręce są najbardziej wystawione na możliwość kontaktu z bakteriami i wirusami. Ten argument jest może banalny, lecz czasem warto przypomnieć sobie podstawowe fakty. Częstym powodem roszczeń wobec pracodawcy są mniej lub bardziej poważne reakcje uczuleniowe na rękawiczki lateksowe. Alergia może być wywołana przez sam lateks, lub przez stosowany puder.

Sensowność stosowania pudru w rękawicach jednorazowych, jak dotychczas nie jest do końca rozwiązaną kwestią. Puder ma ułatwiać użytkowanie – wysypane w środku rękawiczki dużo łatwiej jest sprawnie założyć i zdjąć. Z reguły – do produkcji pudru używa się skrobi kukurydzianej.

Doskonałe rękawice lateksowe, lecz bezpudrowe, oferuje krakowski Safemed. Dostępne są dwie opcje rękawic tego typu: premier i premier PF. Rękawice bezpudrowe – premier PF – powstały z myślą o osobach, u których stwierdzono skłonności do uczulenia przy korzystaniu z tradycyjnych rękawic lateksowych, gdyż zawierają mniejsze ilości białek tej substancji.


SAFEMED Sp. z o. o. Sp. k.
Wielicka 181 A/22
30-663 Kraków
tel. 681-42-52

Zobacz także: